Vážení rodičia,
dňa 2. mája 2023 je udelené riaditeľské voľno pre žiakov našej školy. Všetci žiaci sú odhlásení z obeda. Vyučovanie bude pokračovať 3. mája 2023.riaditeľka školy
Mgr. Želmíra Ištvanová

Vážení rodičia,
dňa 2. mája 2023 je udelené riaditeľské voľno pre žiakov našej školy. Všetci žiaci sú odhlásení z obeda. Vyučovanie bude pokračovať 3. mája 2023.riaditeľka školy
Mgr. Želmíra Ištvanová
14. marca bojovali o česť, šľachtický titul a kráľovu priazeň družstvá z rôznych základných škôl v Košiciach, vrátane tej našej. Túto semifinálovú súťaž ŠKOLY PLNEJ TALENTOV si deti nesmierne užili.
Decká si vyskúšali lukostreľbu, stínanie jabĺk mečom, hod palcátom, útek cez pavučinu a stredoveké zápasenie. Ďakujeme všetkým za účasť.
Do fotogalérie bol pridaný nový album DOBÝVANIE KOŠICKÉHO HRADU.
„Národ, ktorý ničí svoju zem, ničí sám seba. Lesy sú pľúcami našej krajiny, čistia jej vzduch a dodávajú ľuďom sviežu silu.“ – Franklin D. Roosevelt
Dnes sa na našej škole uskutočnil projektový deň ku Dňu Zeme. Ide totiž o to, že chrániť naše životné prostredie je jeden z pilierov lepšej a zdravšej budúcnosti. Sme to totiž my, ktorí si prenajímame planétu ZEM. A len my ľudia sme zodpovední za jej stav, ktorý je nanešťastie v niektorých oblastiach Zeme až kritický.
Od čistenia a sadenia v areáli školy, vytvárania triednych projektov, rôznych didaktických aktivít k potrebe separovania, náučných videí, tančekov až po akciu zbierania odpadkov v Borovicovom háji. Tak by sa dal stručne zhrnúť náš dnešný deň.
ĎAKUJEME všetkým, ktorý ste sa dnes na tomto dni podieľali.
Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME .
Žltá je nádej - celé Slovensko dnes zaplavili narcisy, na uliciach miest a obcí ale i v školách sa objavili dobrovoľníci Ligy proti rakovine.
V školskom klube deti vyrábali tieto kvietky, ktoré sa stali symbolom nádeje, spolupatričnosti a pomoci všetkým, ktorí bojujú s rakovinou. Tento symbol sa zrodil v Írsku, kde na jar kvitnú celé lúky narcisov. Všetky kvety sa upierajú k slnku, je to krásna symbolika života.
Počas vyučovania chodili žiaci 8.C po triedach, kde mali ostatní žiaci aj učitelia možnosť finančne prispieť k boju proti onkologickým ochoreniam. Pripnutím narcisu sme tak vyjadrili podporu myšlienke Dňa narcisov. Všetkým zúčastneným zo 💛 ĎAKUJEME.
Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ NARCISOV .
Život občas "bodne", obráti sa naruby a to vo veľa prípadoch oznámenia onkologickej diagnózy.
Deň narcisov je verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine, ktorá sa koná na Slovensku od roku 1997 vždy v začiatkom jari. Ku zakladateľom patrila známa aktivistka boja proti rakovine MUDr. Eva Siracká. Termín je pohyblivý. Zbierku vykonávajú dobrovoľníci v slovenských mestách. Ako symbol bol zvolený žltý kvet narcisu, ktorý si prispievatelia môžu pripnúť na viditeľné miesto na oblečení. Cieľom Dňa narcisov je poukázať na problematiku boja proti rakovine a finančne prispieť na boj proti rakovine. Z peňazí vyzbieraných počas Dňa narcisov sú financované projekty a programy, cez ktoré Liga proti rakovine pomáha konkrétnym pacientom. Slúžia aj ako investícia do preventívnych a vzdelávacích programov pre verejnosť, na podporu nemocníc a na podporu aj výskumu liečby onkologických ochorení.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa na život z inej strany dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov.
V školskom klube detí sa celý tento týždeň venujeme environmentálnej výchove. Projektový týždeň sme začali aktivitou, na ktorú sa deti veľmi tešili, a ktorá mala u detí veľký úspech. Navštívila nás pani Eva Jarombeková z občianskeho združenia Rieka Talentov aj so psíkom Wilsonom.
Pre deti pripravila krátku a poučnú prednášku s názvom „Pes nie je hračka“. Deti doniesli pre psíkov granulky, konzervy a iné dobroty a dozvedeli veľa zaujímavých informácii. Ďakujeme za túto aktivitu pani vychovávateľke Zuzke Baltovej.
Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD ENVIROMENTÁLNE .
Žiaci 3. ročníkov sa včera zúčastnili exkurzie v Aquaterra club UVLF na Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Mali možnosť bližšie sa zoznámiť s rybami a plazmi, kde im študenti univerzity porozprávali zaujímavosti zo sveta akvaristiky a teraristiky.
Medzi najzaujímavejšie ryby, ktoré mohli vidieť patrí sladkovodná raja, ktorá žije v Amazonke.
Tí odvážnejší si mohli vyskúšať priamy kontakt s rôznymi hadmi a inými plazmi. Študentom veľmi pekne ďakujeme za zážitkové učenie a už teraz sa teším na ďalšie obdobné stretnutia.
Do fotogalérie bol pridaný nový album AQUATERRA .
Solutions Slovakia z „T KIDS tímu“ využili svoje vedomosti a zručnosti a vytvorili workshop ušitý na mieru pre žiakov a učiteľov tak, aby mohol byť SCRUM ako jeden z agilných rámcov využívaný aj vo vyučovaní. Žiaci a učitelia hravou, interaktívnou formou spoznávali základy Scrumu, ktorý uplatňovali vo svojich Scrum tímoch počas celej práce na LEGO® MINDSTORMS® robotoch.
V závere svoj produkt v podobe naprogramovaného robota každý tím odprezentoval produktovému vlastníkovi. Nesmela chýbať ani retrospektíva, kde žiaci a učitelia priznali, že tímový duch, spolupráca, otvorená komunikácia a transparencia je kľúčová, ak chcete dosiahnuť cieľ efektívne a v top kvalite.
Do fotogalérie bol pridaný nový album SCRUM V ŠKOLSKEJ PRAXI .
Piatok a sobota boli dňami, kedy sa na našej škole uskutočnil zápis do 1. ročníka. ĎAKUJEME všetkým, ktorí ste sa ho zúčastnili. Spoločne vytvárame jeden tím. Na budúcich prvákov sa už teraz veľmi tešíme.
Do fotogalérie bol pridaný nový album ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA .
Vážení rodičia,ak ste sa rozhodli zapísať svoje dieťa do budúceho 1. ročníka v ZŠ Kežmarská 28 v Košiciach, prosíme Vás, aby ste vyplnili elektronický formulár prihlášky: Elektronická prihláška – nájdete TU
Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2023/2043 sa uskutoční za účasti obidvoch rodičov s dieťaťom:
v piatok 14.4.2023 od 14.00 do 18.00 hod. a v sobotu 15.4.2023 od 8.00 do 12.00 hod.
– donesiete rodný list dieťaťa, občianske preukazy rodičov– v prípade, ak príde jeden rodič, je potrebný súhlas druhého zákonného zástupcu TU
So zápisom musia písomne súhlasiť obidvaja rodičia/zákonní zástupcovia dieťaťa.
Tešíme sa na Vás.
Poznámka: Údaje o dieťati, prosíme, vypisujte podľa rodného listu dieťaťa.
Každý z nás už aspoň raz v živote videl nejakú sopku. Lenže ako vlastne taká sopka vnikne? Kde sa v nej berie magma? Čo znamená sopečná erupcia? Na všetky tieto, ale aj obdobné otázky dostali naši piataci odpoveď na špeciálnej projektovej hodine geografie. Každý žiak si mal na hodinu doniesť vlastnoručne vyrobený model sopky spolu s octom a "čarovným práškom". Každý jeden model, ktorý priniesli žiaci do školy bol jedinečný a niečím špeciálny. Pozrite sa ako modely sopiek vyzerali a ako sa žiakom podarilo "vyrobiť" sopečnú erupciu. Niektorí to poňali naozaj zaujímavo, keďže sa ich sopka doslova zjedla.
Do fotogalérie bol pridaný nový album SOPKY .
Výpočet objemu alebo povrchu telies patrí k základným matematickým operáciám na základnej škole. Každý z nás sa s tým stretol. Nie vždy si je ľahké teleso v hlave aj predstaviť. Preto si žiaci 7.C na matematike vyskúšali vyrátať objem a povrch školského nábytku, ktorý majú vo svojej triede - jednoducho matika hrou.
Do fotogalérie bol pridaný nový album TELESÁ V PRAXI.
„Jar je ročné obdobie, kedy je veľmi dobré začať niečo nové.” (Haruki Murakami)
Začala sa jar. Jar, ktorá v našich mysliach je a vždy bude obdobím obnovy. Zima potichu odišla a každému z nás sa zlepší nálada keď ráno počuje spev vtákov a spod zeme vidí vykúkať prvé jarné kvety. Počasie sa otepľuje, dni sa predlžujú a takmer všetci sa cítime omnoho lepšie. Aj naša škola sa zaplnila krásnymi farebnými kvetmi, veselými zajačikmi, a pestrofarebnými veľkonočnými kraslicami. Áno je to tak, je tu JAR.
V školskom klube detí sa nám roztrhlo vrece s rôznymi aktivitami. Pani vychovávateľky si aj tento rok pre deti pripravili projektový týždeň zameraný na environmentálnu výchovu s názvom Deň vody. Počas celého týždňa sa deti venovali ochrane prírody, šetreniu energiami, recyklácii a separovaniu či tvoreniu z odpadu. V piatok sa všetky deti zapojili do upratovania školského dvora a okolia školy. Symbolom projektového týždňa sa stala morská hviezdica, ktorá sa objavila na každých dverách školského klubu.
ŠKD má TALENT – aktivita, ktorú máme v našom výchovnom vzdelávacom pláne tento školský rok prvýkrát, si nás všetkých získala. Aktivitu ŠKD má TALENT - Účesy, účesy ach tie účesy si zobrali na starosť pani vychovávateľky p. Petra Kozáková a p. Lenka Gordanová. Prvý apríl patrí k dňom kedy je možné ozaj všetko, preto sme sa rozhodli, že aj táto aktivita bude rovnako veselá a kreatívna. Ďakujeme Vám, milé mamky, ktoré ste sa odvážne zapojili a vytvorili ste deťom fantastické účesy. Vybrať najlepších bolo veľmi náročné, účesy boli skutočne veľmi kreatívne, zaujímavé a miestami až dych berúce. Fotky najlepších nájdete v našej galérii, naše pani vychovávateľky mali veľmi ťažkú úlohu vybrať si.
V mesiaci marec, presne 28.03. majú svoj sviatok všetci učitelia. Na Slovensku oslavujeme Deň učiteľov od roku 1955. Tento deň pritom nie je náhodný, v tento deň si totiž pripomíname výročie narodenia Jana Amosa Komenského. V školskom klube sme s deťmi vyrobili pre naše pani učiteľky krásne pozdravy vo forme srdiečok alebo kytíc.
V školskom klube detí zachovávame a oživujeme tradície našich predkov, a to najmä v rámci spoločenskej výchovy. V období sviatkov preto zaraďujeme do vzdelávacieho plánu projektové dni, kedy sa s deťmi rozprávame o zvykoch a tradíciách v rodine, na Slovensku ale aj vo svete. V rámci pracovnej výchovy sme počas Projektového dňa - Veľká noc s deťmi vyrábali rôzne veľkonočné dekorácie, pozdravy alebo sme zdobili kraslice netradičnými technikami. Potešte sa fotkami v našej galérii.
Prajeme Vám pokojné a pohodové veľkonočné prázdniny a veselú Veľkú noc.
Do fotogalérie bol pridaný nový album AKTIIVITY ŠKD - MAREC .
Keďže škola má budovať okrem teoretických znalostí aj praktické, naši piataci spolu s pani učiteľkou na technike vyrábali malých miláčikov. Najprv sa učili šiť gombíky a potom samotných miláčikov. Veď pozrite sa sami, akých šikovných piatakov máme.
Do fotogalérie bol pridaný nový album MALÝ MILÁČIK .
Prednáška a zároveň praktická ukážka exotických živočíchov a plazov z cyklu Dni ochrany prírody v CVČ Domino sa žiakom 4.A mimoriadne páčila. A nie ale preto, že v našich končinách bežne nežijú, ale najmä pre osobný kontakt, dotyk a nosenie. Veď schválne, dokázali by ste si na krk zaviesť pytóna, či nosiť na dlani tarantulu? Niektorí naši žiaci s tým nemali najmenší problém.
Do fotogalérie bol pridaný nový album EXOTIKA - živočíchy a plazy .
„Z včelárstva som sa naučil prírodu poznať a milovať viac ako z mnohých múdrych kníh - J. A. Komenský
Každému tretiemu sústu jedla, čo zjeme, vďačíme včelám alebo iným opeľovačom. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, odkadiaľ pochádza jablko, alebo ako jabloň vytvorí jablká?Jablká vlastne začínajú ako kvety na jabloni. Bez pomoci včiel by jablone zakvitli, potom zvädli a opadli bez šance stať sa jablkami.
Všetky dôležité veci, zaujímavosti a užitočné informácie sa žiaci 4.C dozvedeli na prednáške o včelách, kde si mali možnosť vyskúšať tvorivé aktivity a na záver obdržali aj sladkú odmenu.
Do fotogalérie bol pridaný nový album VČELY .
Powered by aSc EduPage